fb_img
 929928

Spokey Scales Basic 6

За возрасни
Шифра на производ: 929928
1.490,00 ден.
или на 3 рати без трошоци по 497,00 ден. со
  • 6kg
  • Возраст За возрасни
  • Пол Унисекс
  • Боја Црна
  • Состав Полиетилен Песок
  • Подгрупа Тегови
  • Спорт Фитнес
  • Бренд Spokey

Spokey SCALES BASIC 6 kg Kettlebell е разноврсна и ефикасна алатка за вашиот режим на тренирање на сила. Дизајниран да се грижи за различни вежби, овој kettlebell обезбедува предизвикувачко вежбање, поттикнувајќи ја мускулната сила, флексибилност и севкупна кондиција. Природата на вежбите со kettlebell бара постојана напнатост од вашите мускули, што доведува до брзи и ефективни резултати. Редовната употреба на Spokey SCALES BASIC ги зајакнува мускулите, ја подобрува флексибилноста, го подобрува целокупното кондиционирање, го проширува опсегот на движења и го забрзува согорувањето на мастите и развојот на мускулите. Опремен со рачка, овој тег го олеснува кревањето и вежбањето со тежината. Ергономскиот дизајн обезбедува удобно држење, овозможувајќи мазни и контролирани движења за време на вашите тренинзи. Изработен од пластика исполнета со тежок песок, kettlebell-от нуди дополнителна заштита од потенцијални абразии и оштетување на подот за време на домашен тренинг. Оваа издржлива конструкција обезбедува долговечност, што го прави сигурен придружник за вашето фитнес патување.

 

Клучни карактеристики:

 

-Разновиден тренинг за сила

-Брзи резултати со мускулна тензија

-Практичен дизајн на рачката

-Издржлива конструкција

-Тежина: 6kg.

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи