fb_img
код за попуст HOT30
 IE1768

Adidas ULTRABOOST LIGHT

За возрасни
Шифра на производ: IE1768
20%
12.390,00 ден.
9.890,00 ден.(заштеда 2500 ден.)
или на 3 рати без трошоци по 3.297,00 ден. со
Водич за големини
 • 41⅓
  7.5
 • 42
  8
 • 42⅔
  8.5
 • 43⅓
  9
 • 44
  9.5
 • 44⅔
  10
 • 45⅓
  10.5
 • Возраст За возрасни
 • Пол Машки
 • Боја Бела
 • Состав Лице: Текстил, Синтетика Постава: Текстил Ѓон: Гума
 • Подгрупа Патики-ниски
 • Спорт Трчање
 • Бренд Adidas

adidas Ultraboost Light се врвни патики за трчање со исклучително модерен дизајн. Горниот дел е изработен од Primeknit+ ткаенина која овозможува одлично држење на стапалото. Сега веќе добро познатата технологија Boost, која е основа на динамичното амортизирање и ја враќа енергијата на тркачот, во новите патики доаѓа во верзијата Boost Light, која е повеќе од 10% полесна од класичната Boost пена и нуди повеќе амортизирање и враќање на енергијата. Тие го имаат adidas LEP системот за линеарно енергетско забрзување, стабилност и поодговорен чекор. Долниот дел на ѓонот е обложен со Continental™ гума која обезбедува извонредно држење. Горниот дел на патиката е направен од најмалку 50% рециклирана океанска пластика во соработка со Parley Ocean Plastic, што помага да се зачува животната средина.

 

Клучни карактеристики:

 

- одлични патики за трчање

- Primeknit+ материјал во горниот дел

- Boost Light технологија со полесна пена и повеќе амортизирање од претходниот модел

- Continental™  гума за одлично држење

- направени од рециклирана океанска пластика во соработка со Parley Ocean Plastic

 

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи

18%
3.690,00 ден.
2.990,00 ден.
4.690,00 ден.
39%
4.590,00 ден.
2.790,00 ден.
40%
3.990,00 ден.
2.390,00 ден.
39%
4.290,00 ден.
2.590,00 ден.
5.290,00 ден.
40%
3.690,00 ден.
2.190,00 ден.
4.290,00 ден.
3.390,00 ден.
19%
4.690,00 ден.
3.790,00 ден.